517 10 79

Mustafa Kemal Atatürk

Haberler

Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt'dan 19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlama Mesajı

19.10.2021 08:28:00

Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt'dan 19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlama Mesajı;
   

“ Halkımızın oylarıyla seçilen muhtarlarımız, Cumhuriyet tarihimiz boyunca köylerimizin ve mahallelerimizin en önemli temsilcisi olmuştur. Vatandaşlarımızın dertlerine, tasalarına; sevinçlerine ve mutluluklarına ortak olan, beklentilerini ve ihtiyaçlarını devletimize iletme noktasında etkin rol oynayan muhtarlarımız, devletle milletin bütünleşmesinin temel harcını oluşturmaktadır.  

  Vatandaşımızın hastasında, cenazesinde, düğününde kısacası sosyal yaşamın içerisinde kendini gösteren, her türlü üzüntüde ve sevinçte kapısını gönül rahatlığıyla çaldığı makamda görev yapan muhtarlarımız, bizlerin de baş tacıdır.  


 Yeşillikler diyarı Doğanşehir ilçemizin her alanda gelişmesinde, kalkınmasında muhtarlarımızın rehberliğine, düşüncelerine ihtiyacımız var. İnanıyorum ki her bir muhtarımız geçmişte olduğu gibi bundan sonra da bu bilinçle çalışmalarını sürdürecektir.       

     Bu duygu ve düşüncelerle Mahalli İdarelerin daha da güçlenmesinin nişanesi olacağını ümit ettiğim 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü, en içten dileklerimle kutluyor; tüm Mahalle muhtarlarımıza sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir ömür diliyorum." dedi.