517 10 79

Mustafa Kemal Atatürk

Haberler

Doğanşehir'de 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Çelenk Koyma Programı Düzenlendi

10.11.2021 21:50:00

Doğanşehir'de 10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Çelenk Koyma Programı Düzenlendi

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. Yıl Dönümü dolayısıyla Doğanşehir'de anma programı gerçekleştirildi. 

Hükümet Konağı önünde  Çelenk Sunma Töreninde Atatürk Anıtına, Doğanşehir Kaymakamı Mehmet Kılıç ve Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt çelenk sundu. Çelenk sunumunun akabinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahate ayrıldığı 09.05’te sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Bayrakların yarıya indirildiği program daha sonra Doğanşehir Fen Lisesinde devam etti.

 

Programa Kaymakam Mehmet Kılıç, Belediye Başkanı Durali Zelyurt, İlçe Jandarma Komutanı Onur Kırcaer, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Samaraz, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri,STK Temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Kaymakam Mehmet Kılıç ve Belediye Başkanı Durali Zelyurt, Fen lisesinde program öncesinde öğrencilerin hazırlamış oldukları 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü konulu resim sergisini gezdiler. 

 

Doğanşehir Fen Lisesi konferans salonundaki program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Günün anlam ve öneminin belirtildiği konuşmanın yapıldığı programda, Atatürk ile ilgili şiirlerin okunması akabinde program Fen Lisesi öğretmen ve  öğrencileri tarafından Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirildi. Daha sonra kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeler verildikten sonra Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nin okunması ile sona erdi.