517 10 79

Mustafa Kemal Atatürk

Haberler

Belediye Başkanı Sayın Vahap KÜÇÜK'ün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

7.3.2018 10:08:00

BELEDİYE BAŞKANI SAYIN VAHAP KÜÇÜK’ÜN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

 

           Cenneti annelerin ayakları altına seren bir dinin mensupları olan bizler kadınlarımız için ne yapsak azdır. Bizleri eğiten, yetiştiren, büyüten, sevgi ve şefkati karşılıksız veren, desteklerini bizlerden esirgemeyen, fedakâr kadınlara gereken değeri vermek bizler için en önemli unsurların başında gelir. Şanlı tarihimize baktığımızda ismini tarihe altın harflerle yazdıran öyle büyük kadınlarımız olmuştur ki, günümüze ışık tutmuş ve günümüz kadınları da bu yolda kendilerine bırakılan bu ışığı benimseyerek yaşantılarına yön vermişlerdir.

 

Hayatın her alanında fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınların, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerle de geleceğin şekillendirilmesinde en önemli katkıyı sağladığını unutmamak gerekir. Ne mutlu ki bizler milletçe, tarih boyunca her zaman kadınları baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir medeniyetin mirasçılarıyız. Yüce dinimiz her zaman kadına özel bir önem vermiş ve kadınlarımızın hak ve hukuklarının çiğnenmemesi hususunun altını önemle çizmiştir. Bu konuda Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV): "Cennet, anaların ayakları altındadır. Kadınların haklarına riayet ediniz, onlar size Allah’ın emanetidir.” diyerek kadına verilen değeri açıkça gözler önüne sermiştir. Dolayısıyla kadınları korumak, kollamak ve onların daha mutlu ve huzurlu olmasını sağlamak bizlerin görevidir. İslam Dinimizin ve medeniyetimizin kadına böylesine değer vermiş olması, kadının ne kadar değerli olduğunu göstermektedir.

 

Biz, kadın ve erkeğin bir bütünün iki eşit yarısı olduğuna inanan bir gelenekten geliyoruz. Cinsiyetler arası adaleti şiar edinen bir dinin mensupları olarak kadın ve erkeğin karşılıklı adalet ve hakkaniyet içinde yeryüzünü birlikte imar edeceğine inanıyoruz.

 

Bugün dünya kadınlar günü, dünyanın dört bir tarafında, çocuklarıyla savaşın ortasında kalan veya çeşitli nedenlerle hak hukuk adalet ve demokrasi mücadelesi veren kadınları yürekten destekliyor, verdikleri mücadelede zafer diliyoruz ve kadına şiddete hayır diyoruz.

 

Yüreklerindeki sevgi ve şefkati bir ömür boyu fedakârca, hiç karşılık beklemeden veren tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlar, selam ve saygılarımı sunarım.

 

 

                                                                                                                                                                                                       Vahap KÜÇÜK

                                                                                                                                                                                                     Belediye Başkanı