517 10 79

Mustafa Kemal Atatürk

Haberler

Belediye Başkanı Zelyurt'un 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

16.3.2021 09:23:00

Doğanşehir Belediye Başkanı Sayın Durali Zelyurt 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

 

Doğanşehir Belediye Başkanı Sayın Durali Zelyurt mesajında şu sözlere yer verdi; “Çanakkale zaferi, milletimizin tarih boyunca kazandığı en gurur verici zaferlerden ve en büyük kahramanlık destanlarından biridir. Fedakârlığın zirveye ulaştığı bir varoluş mücadelesi olan Çanakkale Zaferi, yok edilmek istenen bir milletin, vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu bütün dünyaya gösteren bir kahramanlık öyküsüdür.

 

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü tarihte görülmemiş büyük bir cesaret ve inanç örneği sergilenerek kazanılan bir zaferdir. Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. Yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, kazanılan zaferde, Anadolu'nun her köşesinden Çanakkale'ye gelen, gözünü kırpmadan ölüme giderken “Çanakkale geçilmez” dedirten ve vatanı uğruna canını feda eden tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha şükran ve minnetle anıyorum."