Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Doğanşehir Çığlık Mahallesinde yapılacak olan, Cem evinin temeli Malatya Büyükşehir belediye başkanı Ahmet Çakır, Doğanşehir Kaymakam Vekili Serdar Demirhan Doğanşehir belediye başkanı Vahap Küçük ve Cem Vakfı Malatya Şube Başkanı Eşref Doğan, CHP Malatya İl başkanı Enver kiraz Çığlık halkı katıldığı törenle atıldı.

 

Doğanşehir Çığlık mahallesinde temeli atılan Cem Evin de konuşan Cem Vakfı Malatya Şb Başkanı Eşref Doğan Cem evlerinin camilerin halkımızın birlik beraberlik ve kardeşlik vesilesi olmasını diledi. Doğanşehir belediye Başkanı Vahap Küçük ise şunları kaydetti: “ benim seçim beyannamemde cem evi sözüm vardı. Doğanşehir li iş adamlarımız bize arsayı ver, biz yaparız dediler. Arsasının tapusunu verdim. Ancak hala bir hareket yoktur. Önce Doğanşehir Cem evinin temelinin atılmasını arzu ederdik amma olmadı. Küçük önemli olan halkımızın birlik beraberlik ve kardeşlik içinde olmasıdır. Cem evi de camide Müslümanların buluşma noktalarıdır. Burada ibadet için değil de sorunlarımızı sıkıntılarımızı görüşüp konuşabileceğimiz, mekânlarımız olmalı” dedir. Kürsüye gelen Malatya Büyükşehir belediye başkanı Ahmet Çakır Malatya’nın Göç alan tek ilçesi Doğanşehir burada bu kültürel faaliyetler sayesinde ilçemiz göç alacak, gelişecek, emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. Daha sonra birlikte kurban kesildi ve yapılan dualarla temel atıldı. 
300 metre kare kapalı alana sahip olan Cem evi 1500 metre kare arsa üzerinde inşa ediliyor. Cem Evi Mahallenin taziye ve kültürel Faaliyetleri içinde kullanılacak.